Back to Top

Moterų klubas

Alvito moterų klubas įkurtas 2019 metų sausį. Jo logotipe esančios raidės reiškia Aktyvios Mylinčios Kūrybiškos.

Klubo tikslas – Padėti moterims pailsėti nuo rutinos, sumažinti stresą ir pakelti savivertę, sukurti erdvę bendravimo poreikio patenkinimui,

Klubas skirtas susitikimams, diskusijoms, pokalbiams, bendravimui, kūrybai ir atradimams. Daug dėmesio skiriama asmeniniam tobulėjimui

Esant galimybei organizuoti išvykas, įvairius teminius vakarus, savo darbų parodas. Prisidėti prie bendruomenės vykdomų darbų.

Per dvejus gyvavimo metus suorganizuota nemažai veiklų. Taip pat prisidėta prie bendruomenės ar kultūros darbuotojos organizuojamų renginių ar akcijų.

Visus kvietėme dalyvauti vakaruose „Poezija, kvapai ir meilė „, „5 jogos principai gyvenime“, „Pasaulio tautų šokiai – moterų ratas“ su Aušra Augute.  Vyko Dailės terapija su  psichologe Audrone Jarutyte, klausėmės kelionių įspūdžių iš  Indijos – Balio salos – Mauricijaus, „kepėme“ „Kelionių įspūdžių pyragą“.

Rengėme kino vakarus ir darbavomės kūrybinėse dirbtuvėse ‚Ir vėl pavasaris su paukščiais sugrįžta“, Oninėms artėjant‘ ir „Skrybelaitę aš kuriu“ , „Šių laikų Onutės“.  Visą adventinį laikotarpį vyko kalėdinės dirbtuvės – buvo gaminamos, siuvamos eglutės, gnomai, puošiami vyno buteliai. Užbūrė adventinės Žolinukų dirbtuvėlės su tautodailininke bei poete Gintvile  Giedraitiene-Giedražole.    

Vykome į keliones po Lietuvą ir edukacinius susitikimus: į „Laimės namus“   pas „Ramoniškių peles“ kur gaminome rankų darbo muilą . Įdomus susitikimas ir edukacija vyko ir J.Basanavičiaus tėviškės muziejuje.

Gražiai papuošėme vasaros šventę Onines – AMK narės demonstravo savo pagamintas gyvomis gėlėmis išpuoštas skrybėles. Prie įrengtos foto sienelės buvo galima prisėsti ant suolelio ir pozuoti su mūsų skrybėlėmis. Kitais metais – puošėme parko erdves. Buvo įdėta daug pastangų, kad Liepų parkas atsivertų, kaip parodų erdvė. Mums pavyko, svečiai stebėjosi ir džiaugėsi mūsų idėjomis.

Subūrėme visus Pyragų dienai – ją skyrėme Salomėjai Nėriai, kitąmet arbatgėrį organizavome Pauliui Širviui.

Prisijungėme prie Šiaurės šalių bibliotekų savaitės Alvito bibliotekoje – virtome net iš pačios Švedijos atvykusiais Karlsonas su Pepe. O griežtoji auklė Freken Bok visus vaišino skaniausia uogiene. O vakarais klausėmės skandinavų literatūros ir įspūdžių iš kelionės po Kopenhagą – laimingiausių žmonių sostinę.

Nors praėję metai labai apribojo mūsų suėjimus, veiklas, bet darbų visgi nuveiktų yra ir šiais.

 Artėjant Lietuvos valstybinėms šventėms, moterų klubo narės nutarę pasipuošti  trispalvėmis savo pačių megztomis riešinėmis, draugiškai vakarais susirinkę vijo siūlus, mezgė ir dalinosi patirtimi. Riešines dovanojome renginių svečiams ir klubo draugams. Kartu su bendruomene dalyvauta akcijoje „Laisvės vėjas“, kepė sausainius „Laisvės paukščius”, vėjo malūnėlius, atstovaudamos bendruomenę vyko į Vilkaviškyje švenčiamą nepriklausomybės dieną.

Pasodiname prie bendruomenės namų naują gėlyną ir svajojame ten įkurdinti narcizų pievelę… prisidedame prie akcijų vykdomų miestelyje. Ar tai būtų kalėdinė Liepų parko puošyba ar savo sodybų puošimas Lietuvos trispalvės spalvomis.

Moterų klubo narės kepa pyragus, kugelį verda žolelių arbatą atvykstantiems svečiams ir renginių dalyviams. Jau tradicija tapo vaišinti susirinkusius į vakarojimus Bradūnynėje tradiciniu Bradūnų pyragu – jį iškepa Dalė  Šeštakauskienė, Pilnos idėjų ir kitos klubietės Jolanta Kalavinskienė, Laura Pečkienė ir Laima Ivaškevičienė.