Back to Top

Biblioteka

Ar žinote, kad kai Alvitas dar buvo vadinamas Paširvinčiu čia siūbavo gūdžios girios ir  niekas nebuvo girdėjęs dainos „Atvažiavo į Alvitą pirkti Jonui dūdą“? Nežinojo ir apie raštą, knygas, kaip ir negirdėjo apie nuskendusius bažnyčios varpus ar stebuklingą Marijos Liorentietės paveikslą. Apie vyrus savanorius, kuriems atminti dabar pastatytas paminklas. Niekas tada nemąstė, kad ežeras bus privatizuotas, o biblioteka įsikurs buvusio valsčiaus kalėjimo kameroje..

Apie tai ir dar daugiau galite pasiskaityti Alvito kaimo bibliotekoje sukauptuose kraštotyros fonduose. Rasite ne tik senus laikus menančias nuotraukas, sužinosite ir apie neseniai nubildėjusius metus, bei įvykius.

Bibliotekoje rasite ir enciklopedijų ir kitos jus dominančios literatūros – pasaulinius bestselerius, aštrius pojūčius dirginančius detektyvus, dvasiai nuraminti psichologinės ir religinės literatūros.

O jei neįtiks knyga ar dienraštis – kviečiu pasinaudoti šiuolaikiniais stebuklais – internetu.

Čia rasite ko širdis geidžia: ir receptų ir naujausių žinių ar pikantiškų naujienų. Ieškai darbo – prašom. Nori bendrauti – kviečiu. Pildai dokumentus? Čia gali juos ir atsispausdinti. Nemoki to daryti? Visko galima išmokti. Tuo  pasirūpinsime mes bibliotekininkai.

Alvito biblioteka įkurta 1951 metais. Ji buvo įsikūrusi įvairiose kaimo vietose, dažniausiai vietos gyventojų namuose. Ir tik 1985 metais suremontavus senojo valsčiaus pastatą jame įsikūrė biblioteka ir kultūros namai. Bibliotekoje veikia VIPT taškas( viešasis interneto prieigos taškas). Galite kreiptis jei norite išmokti naudotis kompiuteriu. Galima atsispausdinti ar padauginti dokumentus.

Organizuojami renginiai, eksponuojamos literatūros, fotografijos ir kt. parodos.

Bibliotekoje veikia kompiuterizuota skaitytojų aptarnavimo sistema. Norint naudotis bibliotekos paslaugomis, reikia įsigyti naują skaitytojo bilietą – magnetinę kortelę. Jis išduodamas ne trumpesniam, nei keturių metų laikotarpiui.

Skaitytojo bilieto išdavimas – 1,00 €;

Skaitytojo bilieto išdavimas vaikams iki 14 m. – 0,70 €;

Skaitytojo bilieto išdavimas pensininkams ir invalidams (pateikus pažymėjimą) – 0,70 €;

Pametus skaitytojo bilietą, jo dublikato išdavimas – 1,50 €.

Atvykdami nepamirškite su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą. Vaikams (globotiniams) iki 16 m. tėvai turi užpildyti prašymo formą

!!! Elektroninis skaitytojo bilietas taip pat galioja ir kitų miestų viešosiose bibliotekose

Susitikime bibliotekoje. Bibliotekininkė Angelė Blažaitienė

Darbo laikas:

Antradienį – trečiadienį 10:00-17:00 val.

Ketvirtadienį 10:00-16:00 val.

Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena, skaitytojai neaptarnaujami.